SON YAZILAR

28 Şubat 2017 Salı

Vergi Haftası Kutlama Mesajı

Alo Sgk | 08:55 | | | |Vergi Haftası Kutlama Mesajı

Vergi Saati


ANKARA- 
Gelir Uzmanları ve Yardımcıları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Özkan AYKAR, 28. Vergi Haftası nedeniyle"Kutlama Mesajı" yayınladı.

Bilindiği üzere her yıl şubat ayının son haftası kutlanan vergi haftası, bu yıl 27 Şubat - 5 Mart tarihleri arasında kutlanacaktır. Vergi haftası, vergiye bilincin artırılması ve bu konuda duyarlılığın oluşturulması amacıyla kutlanmaktadır.

Vergi Haftası kapsamında Gelir Uzmanları ve Yardımcıları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Özkan AYKAR:

Vergi ülkemizin en önemli gelir kaynağıdır. Vergi vermek bir vatandaşlık görevidir. Maliye biliminin ana öğelerinden biri olan vergi, üzerinde pek çok araştırma ve çalışmanın yapıldığı bir alandır. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak ve çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak için toplumda vergi bilincinin oluşturulması şarttır.

Başta vergi bilinci ve sorumluluğu içerisinde kanuna uygun ve düzenli bir şekilde vergisini ödeyen mükelleflerimizin, görevlerini yerine getirirken kamu yararını ve hukukun üstünlüğü ilkeleri doğrultusunda vergi bilincine katkı sağlayan Gelir Uzmanları ve Yardımcılarının, Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı personelinin, vergi bilincinin oluşmasında özveriyle çalışan YMM ve SMMM meslek mensuplarının ve üniversitelerimizde aştırmalarıyla maliye bilim dalına katkı sağlayan akademisyenlerimizin Vergi Haftası kutlu olsun.”

şeklinde açıklamalara yer vererek “Kutlama Mesajı” yayınladı.