SON YAZILAR

1 Ağustos 2017 Salı

İşgöremezlik ödemelerinde yeni dönem!!

Alo Sgk | 09:10 | | | | |


İşgöremezlik ödemelerinde yeni dönem!!

Taner ÖZDEMİR

Bilindiği üzere geçici iş göremezlik ödenekleri Ziraat Bankası kanalıyla her ayın 8’i ile 14’ü arasında ödenmekteydi. Ama…
23.11.2016 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu ile Posta  ve  Telgraf  Teşkilatı  Anonim  Şirketi bu ödemelerin PTT kanalıyla yapılması için protokol imzalamıştı. Bu durumu da http://www.tanerozdemir.com.tr/gecici-isgoremezlik-odenekleri-yine-yeniden-ptt-kanaliyla-odenecek.html konulu yazımda belirtmiştim. O tarihten bu yana çalışmalar yeni tanımlanmış olup, artık SGK Müdürlüğü ile  Posta  ve  Telgraf  Teşkilatı  Anonim  Şirketi(PTT)  arasında  yapılan protokol  gereği 20.07.2017 tarihinden itibaren (geçici  iş göremezlik,  şahıs  tıbbi  malzemeleri,  emzirme  yardımı,  şahıs  sağlık  yolluğu  yardımı  vb.) tüm ödemeler PTT kanalıyla yapılacaktır.

Duyuru İçeriği;

DUYURU

Kurumumuz, tarafından sigortalı ve hak sahiplerine yapılan geçici iş göremezlik, şahıs tıbbi malzemeleri, emzirme yardımı, şahıs sağlık yolluğu  yardımı gibi bazı ödemeleri her ayın 8 – 14 tarihleri aralığında, T.C. Ziraat Bankası şubeleri aracılığı ile yapılmaktaydı.Kurumumuz  ile  Posta  ve  Telgraf  Teşkilatı  Anonim  Şirketi(PTT)  arasında  yapılan protokol  gereği  bu  kapsamdaki  ödemeler  mesai  saatleri  içerisinde  günlük  olarak  PTT işyerlerinden yapılacak olup, bu ödemelerden dolayı hak sahibinden herhangi bir komisyon ve masraf  alınmayacaktır.  Konu  ile  ilgili  ödemeler  protokol  kapsamında  20/07/2017  tarihi itibariyle başlamıştır.Bu  itibarla,  Kurumumuzdan  sigortalı  ve  hak  sahiplerine  yapılacak  olan  (geçici  iş göremezlik,  şahıs  tıbbi  malzemeleri,  emzirme  yardımı,  şahıs  sağlık  yolluğu  yardımı  vb.) ödemeler hak sahibinin başvurusu halinde PTT işyerlerinden mesai saatleri içerisinde günlük olarak gerçekleştirilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.